Intensywnie pracujemy nad pandemiczną 66. OKFA. Zanim jednak przedstawimy Wam tegorocznych gości, spójrzmy przez moment wstecz. Przygotowaliśmy cykl – miniserial internetowy – który przypomina, kto pojawił się w Koninie, po co i dlaczego warto wracać na OKFA. Śledźcie „66 klapsów”!

W drugim odcinku „66 klapsów” OKFA z perspektywy współorganizatora – Witolda Kona z Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz Roberta Więckiewicza, który był naszym gościem w 2015 roku.

A co w Koninie robili Krzysztof Zanussi i Danuta Stenka? O tym w trzecim odcinku „66 klapsów”

W czwartym odcinku naszego serialu zobaczycie Kubę Czekaja i Sonię Bohosiewicz. Młody reżyser – tu jako juror – wspomina całkiem nieodległe czasy, kiedy startował ze swoimi krótkimi metrażami na festiwalach, w tym oczywiście na OKFA.

Filmy studenckie kontra amatorskie, czyli OKFA z perspektywy dwóch znakomitych filmowców: dokumentalisty Pawła Łozińskiego i operatora Arkadiusza Tomiaka. Zobaczcie 5. odcinek „66 klapsów”.

„Kino najpiękniej się wyraża, kiedy jest głosem wolności” mówi w 6. odcinku „66 klapsów” Magdalena Łazarkiewicz. Swoimi spostrzeżeniami dzieli się też Leszek Dawid – pamiętacie?

W siódmym odcinku wracamy do OKFA z Joanną Kos-Krauze (to był 2016 rok!). Słuchamy też Krzysia Majchrzaka, który pięknie wiąże kino niezależne z transgresją i akceptacją doskonałej inności. I jeszcze jest tam o Dostojewskim. Oglądajcie!

W 2014 roku jednym z jurorów był Tomasz Wasilewski – wówczas już uznany za „W sypialni” i „Płynące wieżowce” twórca, który na OKFA zachwycił się amatorskimi produkcjami. W 8. odcinku „66 klapsów” wracamy też z Kingą Dębską do 64. edycji po „zastrzyk świeżej krwi”…

Przygotowujemy się do wyjątkowej wirtualnej edycji festiwalu, jakiej jeszcze nie było! A w 9 odcinku „66 klapsów” Witold Kon mówi o minionych 65 latach, podczas których OKFA gromadziła filmowców w różnych zakątkach kraju, by ostatecznie, 30 lat temu, osiąść w Koninie. Kto by przypuszczał, jeszcze podczas ubiegłorocznego jubileuszu, że nasz festiwal będzie eksplorował nieprzebrane przestrzenie Internetu!!!

„Ten festiwal naprawdę daje napęd” – mówił o OKFA w ubiegłym roku Łukasz Maciejewski, podsumowując jego 65-lecie. Skoro tak, to nie zatrzymujemy się!
W oczekiwaniu na wirtualną edycję, która już za chwilę, obejrzyjcie ostatni odcinek naszego miniserialu „Niezależne cięcia, czyli 66 klapsów”.