Marta Prus

Absolwentka reżyserii filmowej, studentka studiów doktoranckich, wykładowca w PWSFTviT. Dwukrotna laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Nominowana do Nagród Filmowych Orły 2019 w kategorii Najlepszy film dokumentalny. W 2018 roku wybrana przez magazyn Variety do grona dziesięciorga twórców filmowych z Europy, których karierę należy śledzić. Autorka nagradzanych filmów Vakha i Magomed (2010), Osiemnastka (2012), Mów do mnie (2015), Ciepło-zimno (2017) i Over the Limit (2017). Zrealizowała serial dokumentalny Teen Mom Poland (2014), oraz była reżyserem drugiej ekipy w serialu fabularnym „Nielegalni” dla stacji Canal + (2018). Jej filmy były pokazywane na setkach festiwali filmowych. Tworzy kino autorskie.

Agnieszka Zając

Od 2008 r. związana z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie jako m.in. programerka, selekcjonerka, koordynatorka konkursów oraz wystaw. Współorganizatorka pierwszych krakowskich pokazów filmowych z audiodeskrypcją.
Studiowała w Szkole Wajdy oraz Hamidrasha School of Art w Izraelu a obecnie studentka ASP w Krakowie na Wydziale Intermediów.

 

Witold Kon

Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Działa w niezależnym ruchu filmowym od 1982 r. Do 1989 r. Wiceprzewodniczący, później Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. W 1983 r. inicjator festiwalu filmowego dla najmłodszych twórców (obecna nazwa „Dozwolone do 21”). Dyrektor jego pierwszych dwunastu edycji. W 1997, 2003 oraz 2009 r. (Warszawa i Gdańsk) był Dyrektorem Światowych Festiwali Kina Niezależnego UNICA.
Wielokrotny członek jury festiwali krajowych i międzynarodowych. Prezes Fundacji CinemaArt oraz pomysłodawca i organizator festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Lista filmów zakwalifikowanych do 66. OKFA